Ubezpieczenie zdrowotne, na życie i powszechne w Wielkiej Brytanii

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Ubezpieczenie zdrowotne, na życie i powszechne w Wielkiej Brytanii

Na brytyjskim rynku dostępnych jest wiele ofert ubezpieczeń na wypadek kontuzji, choroby lub śmierci Twojej – jako pracodawcy, lub Twojego pracownika. Ubezpieczenie w Anglii, Szkocji, Irlandii Północnej, czy też Walii, może chronić również Twoją firmę.

Powszechne rodzaje ubezpieczeń dla firm 

Aby zdecydować się na odpowiednią polisę, najpierw trzeba określić ryzyko stojące przed Twoim biznesem i pracownikami. Niektóre rodzaje ubezpieczeń są obowiązkowe dla każdego rodzaju biznesu. Są też ubezpieczenia adekwatne do konkretnego typu działalności. Najpowszechniejszymi rodzajami ubezpieczeń firmowych są:  

"Employer's liability" 

Odpowiedzialność pracodawcy - nie potrzebujesz tego ubezpieczenia w przypadku gdy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą.  

Warto zaznaczyć, że należy się zawsze upewnić czy wykupiona przez nas polisa od odpowiedzialności cywilnej "liability insurance" jest ważna.  

W przypadku, gdy zostanie wniesiony wniosek (z tytułu powstałego urazu, kontuzji) przeciwko nam o odszkodowanie, to NHS (National Heath Sernice) pokryje koszty leczenia włączając w to koszty hospitalizacji pod warunkiem, że posiadamy aktualne "liability insurance".  

Inne rodzaje polis dostępne dla Twoich pracowników pokrywać będą: 

 • wypadki
 • podróże
 • badanie okresowe
 • leczenie prywatne 

Dla pracodawcy dostępne są polisy obejmujące: 

 • leczenie prywatne
 • wypadki w pracy
 • choroby w pracy 

 

Podstawowe rodzaje ubezpieczenia zdrowotnego i na życie 

 • "Life insurance" - jest to ubezpieczenie na życie. Suma odszkodowania może być wypłacona jako jednorazowa kwota lub regularny przychód. O odszkodowanie możemy starać się po śmierci ubezpieczonego. Ubezpieczenie jest stosunkowo tanie i daje dużo przywilejów.
 • "Critical illness cover" - jest to ubezpieczenie dostępne pojedynczo lub w kombinacji z "life insurance". Jest to polisa na wypadek zdiagnozowania poważniej choroby np. raka. Ubezpieczenie tego typu jest droższe niż "life insurance".
 • "Income protection policies" - jest to ubezpieczenie na wypadek kontuzji i każdej innej dolegliwości niepozwalającej pracować. Ubezpieczony z polisy otrzymuje regularny przychód rekompensujący mu utracone dochody z pensji. Ubezpieczenie funkcjonuje również pod nazwą "Permanent Health Insurance".
 • "Private medical insurance" - ubezpieczenie pokrywa koszty prywatnego leczenia. Pozwala ubezpieczonemu na szybkie uzyskanie leczenia i w dogodnym dla niego terminie. Co pozwala zminimalizować absencję w pracy. 

Wszystkie z wyżej wymienionych polis mogą być wykupione indywidualnie lub grupowo, co obniży ich koszt. 

Więcej na ten temat: