Rejestracja firmy w Anglii

Rejestracja firmy w Wielkiej Brytanii

Składki za granicą zamiast ZUS

Składki za granicą zamiast ZUS

Usługi finansowe i księgowe

Usługi finansowe i księgowe w Wielkiej Brytanii
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Zwrot nadpłaconego podatku dochodowego  (Income Tax) w Wielkiej Brytanii

Czasami zdarza się, że z powodu zmiany pracy, zatrudnienia w kilku firmach, z naszego wynagrodzenia może zostać odprowadzony w Szkocji, Anglii czy też Irlandii Północnej zbyt wysoki podatek dochodowy (Income Tax). W takich wypadkach możemy ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku w Wielkiej Brytanii.

Sposoby płatności podatku dochodowego (Income Tax)

W przypadku zatrudnienia przez pracodawcę podatek dochodowy jest pobierany sposobem PAYE - automatycznie z dochodu

Kod podatkowy ustalany jest przez Urząd Skarbowy (HMRC) w oparciu o uzyskane dochody i jest stosowany przez pracodawcę do ustalenia właściwego podatku, który odprowadzany jest od płac pracowników do Urzędu Skarbowego.

W przypadku samo-zatrudnienia sposobem Self Assessment - osoba prowadząca działalność ma obowiązek rozliczenia się.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Blind Person's Allowance - ulga podatkowa dla osób niewidomych

Blind Person's Allowance przysługuje osobom mieszkającym w Wielkiej Brytanii, które nie są w stanie podjąć pracy, w której wzrok jest niezbędny. Beneficjenci muszą być zarejestrowani jako osoby niewidome przez lokalne władze w Anglii, Szkocji, Walii czy też Irlandii Północnej. 

 

Jak wygląda pomoc finansowa

Blind Person's Allowance jest dodawany do Personal Allowance (kwota wolna od podatku) co oznacza, że możesz każdego roku zarobić więcej bez płacenia podatku.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Working Tax Credit - zasiłek dla osób o niskich dochodach

Zasiłek Working Tax Credit wspomaga osoby o niskich dochodach w Szkocji, Anglii, Walii oraz Irlandii Północnej. Mogą się o niego ubiegać osoby samotne lub pary, posiadające dzieci lub nie, które pracują przez wystarczającą ilość godzin w tygodniu. 

Kto się kwalifikuje?

Mogą się o niego ubiegać osoby samotne lub pary, posiadające dzieci lub nie, które pracują przez wystarczającą ilość godzin w tygodniu.

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Personal Allowance - ulgi podatkowe w Szkocji, Anglii, Walii i Irlandii-Północnej

Prawie każdy, kto mieszka w Wielkiej Brytanii ma prawo do ulgi w postaci kwoty wolnej od podatku (Personal Allowance). Kwota wolna od opodatkowania w Szkocji, Anglii, Walii oraz Irlandii Północnej to kwota, która nie powoduje obowiązku zapłaty podatku dochodowego (Income Tax).

Wysokość kwoty wolnej od podatku

Wysokość kwoty wolnej od opodatkowania zależy od:

  • Twojego wieku
  • Twego łącznego dochodu ze wszystkich źródeł w danym roku podatkowym.
Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Nadzwyczajny / awaryjny kod podatkowy - Emergency Tax Code

W pewnych przypadkach pracodawca w Wielkiej Brytanii stosuje do rozliczenia Emergency Tax Codes, czyli 'awaryjny' kod podatkowy. Podatek pobierany jest na specjalnych zasadach do momentu, kiedy HM Revenue and Customs (HMRC) nie przedstawi odpowiedniego kodu, według którego rozliczane byłby Twoje dochody.

Co to jest Emergency Tax Code?

Emergency Tax Code stosowany jest w przypadku, kiedy HM Revenue & Customs (HMRC) nie posiada wystarczających informacji na temat Twoich dochodów lub informacji podatkowych za cały rok podatkowy.

Używanie Emergency Tax Code przez pracodawcę zazwyczaj daje pewność, że zostaniemy rozliczeni z uwzględnieniem kwoty wolnej od podatku (Personal Allowance) ale nie są brane pod uwagę wszelkie inne ulgi, dodatki i zwolnienia.

Zadaj pytanie

Jeśli potrzebujesz uzyskać więcej informacji na temat oferowanych przez EURO-Lex rozwiązań prowadzących do obniżenia kosztów ZUS lub chcesz rozpocząć współpracę, wypełnij poniższy formularz
 
SPRAWA PILNA!
Wysyłając niniejszy formularz akceptujesz jednocześnie naszą „Polityką Prywatności ”

Rejestracja firmy w Anglii

Rejestracja firmy w Wielkiej Brytanii

Usługi finansowe i księgowe

Usługi finansowe i księgowe w Wielkiej Brytanii

Składki za granicą zamiast ZUS

Składki za granicą zamiast ZUS